شما اگر به ۱۰ سال قبل برگردید، چیکار می‌کنید؟ برای ما بفرستید و در مسابقه شرکت کنید

درب‌های ماشین زمانی بسته شد

سوم شهریور ماه 1394 راس ساعت 18:00 درب‌های #ماشین_زمان میهن‌بلاگ بسته شد و تمامی مطالب ارسال شده از سوی کاربران عزیز به داورهای محترم تحویل داده شد. داورها پس از بررسی‌های خود نتایج را اعلام خواهند کرد که متعاقبا اعلام می‌شوند. به مانند همیشه از همراهی شما همراهان همیشگی سپاسگذاریم و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات بهتر، سرویس‌دهنده وبلاگ مناسب و شایسته‌ای برای شما باشیم.

اطلاعات تکمیلی را در صفحه مسابقه مشاهده کنید

پرواز چادری* ! (کابل)
ده سال پیش در یکی از همین روزها بود با مادرم در هوای گرم تابستان آن سال بد به بازار رفته بودیم. ده سال بیشتر نداشتم. به اصرار خودم آن روز، مادر می خواست برایم چادری بخرد. دست در دست مادرم در یکی از شلوغ ترین بازارهای کابل می چرخیدیم. 
خشکی و گرمی هوا رمق را از دست فروشان گرفته بود. مادرم، هر از چندگاهی تکرار می کرد چادری اش را محکم بگیرم که مبادا گم شوم. ده روپیه یک چادری سفید کوچک خریدیم. خوشحالی ام برای به سر کردن ان چادری را هرگز فراموش نمی کنم. برمی گشتیم. درست پشت سر ما در فاصله چند قدمی، شخصی نفس زنان جملاتی را زمزمه می کرد. برگشتم. شخص ایستاد و دیگر زمزمه نمی کرد بلکه فریاد می کشید اشهد ان لا الله ا... 
مادرم به سرعت مرا در اغوش گرفت و دستهایش سرم را حایل شد. از شدت انفجار به هوار پرت شدیم. جیغ ممتد مرگ در گوشهایم پیچید. هنوز در بغل مادرم بودم. دیگر چیزی یادم نمی اید. مردی فریاد می کشید انتحاری انتحا... . سرم کف خیابان بود. چشم هایم بی حرکت پرواز چادری مادرم را می دیدند.
حالا مادرم دیگرنیست. اما فکر آن روز ده ها هزار بار در این ده سال از ذهنم عبور کرده است. سرزنش می کنم خودم را. کاش ده سال پیش آن روز ده روپیه نداشتم. کاش اصلا ده ساله نشده بودم. کاش ده سال پیش آن روز با مادرم آنجا نبودیم. لا اقل کاش من هم با مادرم رفته بودم! ده سال است که شب ها این کاش ها در ذهنم قطار می شوند تا خوابم ببرد. ده سال است که در یک روز از روزهای ده سالگی ام گیر کرده ام. و چقدر ازار دهنده است که تا ابد ده ساله بمانی ! 
----------------------

• چادری: چادری یا برقع چادری است که بصورت کامل بدن را حتی چشم ها را می پوشاند. این لباس در بین زنان افغانستان بسیار مرسوم و معمول است. 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic