شما اگر به ۱۰ سال قبل برگردید، چیکار می‌کنید؟ برای ما بفرستید و در مسابقه شرکت کنید

درب‌های ماشین زمانی بسته شد

سوم شهریور ماه 1394 راس ساعت 18:00 درب‌های #ماشین_زمان میهن‌بلاگ بسته شد و تمامی مطالب ارسال شده از سوی کاربران عزیز به داورهای محترم تحویل داده شد. داورها پس از بررسی‌های خود نتایج را اعلام خواهند کرد که متعاقبا اعلام می‌شوند. به مانند همیشه از همراهی شما همراهان همیشگی سپاسگذاریم و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات بهتر، سرویس‌دهنده وبلاگ مناسب و شایسته‌ای برای شما باشیم.

اطلاعات تکمیلی را در صفحه مسابقه مشاهده کنید

من ده سال پیش(مدسپ)
ای من ده سال پیش(مدسپ)، تو را احوال چگونه است؟ چرا اینگونه در خود پیچیده ای؟
مدسپ، در این ده سالی که طی خواهی کرد، اتفاقاتی بس عجیب برایت خواهد افتاد. احوال گوناگونی خواهی داشت، اما این را بدان، اگر در زمان حال کاری کنی که بدان علاقمندی، هدفی در آن درای ، راستایی دارد، درگیر حواشی زندگی نشوی و زندگی را زندگی کنی، هر گونه که باشی، هر گونه قضاوتی که در موردت باشد، من به عنوان مدسپ ده سال بعدت، بسیار راضی و خرسندم. 

اما این را بدان، با خودت صادق باش. صداقت راز حقیقت است. (حقیقتی که واقعیت از آن نشات می گیرد، همان واقعیتی که با دیدن این سوال برای همه دوباره زنده می شود، حسرتهایی ایجاد می کند، اما مرا حسرتی نداشت، همه فقط خاطره بود، حقیقتی زنده کرد) گویی پیش نیاز هر چیزی است، پیش هر آنچه که خواهی. چون خواستن، پس از صداقت آید. با این که امری عقلانی به نظر می آید، اما گویی از دل نشات میگیرد. می دانی؟ دل. 
سعی کن مواظب دلت باشی، دل هر چیزی را نمی پذیرد ولی اگر پذیرفت، پذیرفته است. همراهی ات می کند، می بردت، پروازت می دهد اما به سمت آنچه پذیرفته است، بسیار سخت تر از عقل. عقل را در دست میگیرد، رام می کند.
مدسپ جان، شاید فکر کنی که اگر من جای تو باشم، می دانم چه خواهم کرد، اما چنین نیست، ندانستن را پیشه می کنم، همچون تو. بدان که تا ندانی نخواهی دانست. یکی از اصول صداقت ندانستن است. قدمی است برای دوست داشتنِ حرکت و تغییر. 
حیفم می آید برایت نگویم، دوست بدار هر آنچه هست و نیست. هر آنچه که بدت می آید. با دوست داشتن است که راهت هموار می شود. در دوست داشتن است که می توانی صداقت را بفهمی. در دوست داشتن است که نفهمیدن آغاز می شود.
مدسپ، می دانم پرحرفی را دوست داری ولی ده سال دیگرت، خیلی حرف زدن را دوست ندارد و تو را نصیحت نمی کند، مشورت می دهد که تجربه کن تمام این ها را، این هایی که راه ده ساله ی تو نیست، راه طولانی مدتِ انسان و تاریخ انسانیت است. تجربه کن و کمتر سخن بگو. سخن گفتن پاکی ها را آلوده می کند. بیا با هم سکوتی گوینده داشته باشیم، ای همراه همیشگی ام. 
دوستت دارم، امیدواری را برایت در اوج ناامیدی آرزومندم.
نصیحت هایت را گوش جان می سپارم( به عنوان مشورت).
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات